Witamy na stronie OSP w Pstrągówce

Jednostka OSP w Pstrągówce została założona w 1912 roku, obecnie liczy 41 członków oraz 9 członków honorowych.

W dniu 26 sierpnia 2012 roku będzie obchodzone 100-lecie istnienia jednostki.

Nasza straż posiada 41-letni wóz bojowy marki Star 660, mamy wieloletnią tradycję oraz ciągle podnosimy wyszkolenie naszej kadry, w miarę możliwości bierzemy czynny udział w akcjach ratowniczych w naszej gminie i okolicach, jednakże wysłużony sprzęt często ogranicza nasze działanie, chodzi tu głownie o samochód gaśniczy, który często jest nie sprawny. Chcąc się rozwijać oraz szkolić a co najważniejsze niosąc pomoc potrzebujemy dobrego sprzętu. W związku z tym nasza jednostka potrzebuje funduszy na zakup nowszej generacji wozu gaśniczego.

W związku z trudną sytuacją finansową zachęcamy do wspierania naszego budżetu. Więcej informacji na temat możliwości wsparcia finansowego można znaleźć w dziale "Wspomóż nas".

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na nasz temat, przeglądania zdjęć w galerii, wpisów do księgi gości oraz na imprezy organizowane przez strażaków ochotników.